czym jest zielony jęczmień
Czym jest Zielony Jęczmień
Rate this post

Zielony jęczmień – naturalny hit pomaga w zrzuceniu zbędnych kilogramów oraz wpływa zbawiennie na stan włosów, skóry i paznokci
Zielony jęczmień jest ostatnio bardzo popularnym składnikiem odżywczym. Wybierają go osoby nie tylko zainteresowane zrzuceniem zbędnych kilogramów, ale również zwolennicy zdrowego stylu życia. Dlaczego młody zielony jęczmień stał się tak popularny w Stanach Zjednoczonych i Europie? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Zielony jęczmień – opis działania

Młody zielony jęczmień pozyskuje się z młodych pędów jęczmienia, które następnie są suszone i mielone. Cały proces produkcji jest opracowany tak, aby nie tracić cennych właściwości zdrowotnych. Młody jęczmień można zażywać w formie koktajli – otrzymuje się się je po zmieszaniu zmielonego surowca z wodą. Jednak najskuteczniejszym i najwygodniejszym sposobem jest przyjmowanie go w formie tabletek. Wystarczy przyjąć zalecaną przez specjalistów dawkę i popić je wodą. Zielony jęczmień mogą stosować wszyscy, niezależnie od wieku, płci, wykonywanego zawodu. Dostępne są badania, które potwierdzają dobry wpływ młodego zielonego jęczmienia w przypadku choroby cukrzycowej.

Zielony jęczmień – jakie korzyści daje jego zażywanie

Korzyści z przyjmowania zielonego jęczmienia można wymieniać w nieskończoność. Na pierwszym miejscu trzeba powiedzieć o efekcie odchudzającym. Dzięki dużej zawartości błonnika zielony jęczmień niewiarygodnie przyspiesza przemianę materii i reguluje metabolizm oraz zmniejsza wchłanianie tłuszczów i węglowodanów. Po pełnej kuracji zielonym jęczmieniem można schudnąć nawet 19 kg w dwa miesiące. Kolejną zaletą przyjmowania zielonego jęczmienia jest naturalna detoksykacja organizmu. Zielony jęczmień naturalnie usuwa z organizmu zbędne produkty przemiany materii oraz toksyny. Dlatego jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które przyjmują często leki i antybiotyki, piją kawę, alkohol czy palą papierosy.

Zielony jęczmień – efekty stosowania

Zielony jęczmień zawiera dużą ilość witamin i składników mineralnych, które korzystnie wpływają na organizm. Są to między innymi żelazo, magnez, wapno i cynk oraz cenne antyoksydanty – beta karoten, witamina C oraz witamina E. Kombinacja wyżej wymienionych składników poprawia gęstość włosów (sprawia, że stają silne i błyszczące, znacznie zmniejsza się ich wypadanie).

Zielony jęczmień – dla kogo

Stosowanie młodego zielonego jęczmienia jest polecane osobom, które dbają o swoje zdrowie, figurę i urodę. Z uwagi na swoje właściwości zmielony jęczmień działa we wszystkich wymienionych wyżej obszarach. Doskonale uzupełnia dietę w cenne składniki odżywcze. Zielony jęczmień dodaje również energii, witalności i niweluje zmęczenie. Dlatego jest polecany w stanach napięcia nerwowego i fizycznego, podczas nauki czy w przypadku przygotowań do zawodów sportowych. Zawarty w nim chlorofil opóźnia procesy starzenia i działa antyoksydacyjnie. Przez wiele osób okrzyknięty jest mianem pożywienia superfood. Ma więcej witamin niż szpinak czy cytryna. To ważne ponieważ działanie chlorofilu można porównać do przybywania na słońcu. Dzięki temu młody zielony jęczmień nadaje skórze zdrowy odcień i blask.