FitBerry to jedna z niezliczonych cudownych broni w walce z nadmiarem kilogramów. Jeśli weźmiesz preparat, tłuszcz rozpłynie się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – obiecuje producent. Ale czy spełni to, co obiecuje? A może to tylko gra na nadziejach wielu cierpiących od dawna ludzi, którzy bezskutecznie walczą z otyłością?

Bez dwóch zdań: nadwaga to coś więcej niż problem estetyczny i może być przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych. Jest to zdecydowanie dobre i rozsądne, aby stracić nadmiar tkanki tłuszczowej.

Ale bądźmy szczerzy: Gdyby wystarczyło wziąć kilka tabletek, jak obiecuje producent, nie byłoby już ludzi z nadwagą. Mieliśmy wątpliwości i dlatego przyjrzeliśmy się FitBerry z bliska.

Co to jest FitBerry?

Co to jest FitBerryFitBerry to suplement diety w postaci kapsułek, który regularnie przyjmowany może drastycznie zmniejszyć masę ciała poprzez pobudzenie procesu spalania tłuszczu w organizmie. Nie musisz nawet przechodzić na dietę i możesz jeść to, na co masz ochotę. Producent obiecuje utratę wagi 14 kg w ciągu czterech tygodni.

Jakby tego było mało, poprawia się również poziom tłuszczu i cukru we krwi, ryzyko zawału serca, udaru mózgu i artrozy zmniejsza się o ponad 90%, a Ty stajesz się silna i promiennie piękna. A wszystko to bez strasznego efektu jojo.

Pozytywnym aspektem jest jednak to, że FitBerry skupia się na eliminacji ukrytego głodu poprzez zapewnienie odpowiedniej podaży witamin, minerałów i mikroelementów. Ukryty głód występuje wtedy, gdy naszemu organizmowi brakuje czegoś innego niż energii, ale i tak zmusza nas do sięgnięcia po jedzenie. W zasadzie nie jest to złe podejście.

Opinie FitBerry

Są to jednak bardzo nośne obietnice i chcielibyśmy przekonać się o ich prawdziwości. Co może być bardziej oczywiste niż spojrzenie na to, czego doświadczyli dotychczas użytkownicy FitBerry? Podczas naszych poszukiwań w Internecie znaleźliśmy kilka relacji z doświadczeń, ale ani jednej napisanej przez zadowolonego klienta.

Bez wyjątku, wszyscy użytkownicy zgłosili rozczarowanie swoim doświadczeniem z FitBerry, ponieważ obiecana utrata wagi nie została zrealizowana. W niektórych przypadkach klienci mieli nawet do czynienia z masywnymi skutkami ubocznymi.

Test FitBerry

Zgodnie z twierdzeniami producenta, szybka utrata wagi około jednego funta dziennie jest możliwe tylko biorąc kapsułki diety. Nie możemy w to uwierzyć. Użytkownicy, którzy próbowali schudnąć z preparatem również nie byli w stanie osiągnąć żadnego sukcesu. Abyśmy jednak mogli wyrobić sobie naprawdę sensowny osąd, nie możemy polegać wyłącznie na wypowiedziach anonimowych internautów. Dlatego postanowiliśmy przeprowadzić nasz własny test FitBerry z udziałem ochotnika.

Naszą wolontariuszką była Janine, 36-letnia menadżerka hotelu, która po kilku miesiącach bez ćwiczeń i normalnej aktywności fizycznej związanej z wykonywaną pracą, zgromadziła trochę złota w biodrach. Przy wzroście 1,68m, na początku naszych testów FitBerry ważyła 76kg. Przy wskaźniku masy ciała wynoszącym nieco poniżej 27, jej masa ciała wyraźnie mieściła się w zakresie nadwagi.

Test dnia 1

Pierwszego dnia naszego eksperymentu Janine pojawiła się w naszej siedzibie, aby zostać zważona i omówić z nami proces badania. Daliśmy jej miesięczny zapas FitBerry i uzgodniliśmy z nią, że będzie przyjmować jedną kapsułkę rano i jedną wieczorem.

Miała również przestrzegać swojej dotychczasowej diety i nie wprowadzać żadnych innych zmian do swojego stylu życia. Janine weszła na wagę, która wskazała 76 kg, po czym wyszła z kapsułkami dietetycznymi.

Test dzień 15

Po dwóch tygodniach spotkaliśmy się z Janine, aby dokonać śródokresowego przeglądu naszego eksperymentu. Janine zapewniła nas, że nie zrobiła nic poza zażyciem kapsułek. Żadnych dodatkowych chipsów, ale też żadnego biegania po parku. Janine ważyła dokładnie 76 kg po dwóch tygodniach FitBerry.

Już się tego obawiała, bo nawet bez ważenia się nie znalazła żadnych dowodów na to, że jej obwód w jakikolwiek sposób się zmniejszył. Luźniejszy pasek w talii z pewnością dałby jej jakąś nadzieję. Postanowiliśmy mimo wszystko kontynuować nieudany eksperyment.

Test dzień 30

Nawet po czterech tygodniach Janine nie straciła na wadze. Dodała nawet kolejny kilogram do swojej wagi i ważyła teraz 76,5 kg. Zmiana ta mieściła się jednak w zakresie naturalnych fluktuacji i była prawdopodobnie spowodowana retencją wody lub czymś podobnym.

Nasza testowana osoba brała FitBerry przez cztery tygodnie i nawet przytyła kilogram. Nie chcemy z tego powodu nazywać preparatu substancją tuczącą, ale pod sukcesem wyobrażalibyśmy sobie coś innego.

Czy istnieje inna skuteczna alternatywa FitBerry?

Źle jest, gdy ludzie bawią się nadziejami swoich długo cierpiących klientów tylko dla własnego zysku. Niestety, tak właśnie jest w przypadku FitBerry. Na szczęście jednak są też uczciwi producenci, którzy oferują swoim klientom skuteczne preparaty. Jednym z takich produktów jest ICG Fatburner. Preparat ten udowodnił swoją skuteczność w wielu badaniach i jest również bardzo popularny wśród naszych czytelników.

Na stronie producenta znajdziemy zdjęcie dietetyka, który twierdzi, że brał udział w tworzeniu FitBerry. Zachwala kapsułki dietetyczne i wyjaśnia, jak one działają.

Zdjęcie pochodzi jednak z bazy danych zdjęć. Więc ekspert nie jest prawdziwy. Czy w takim razie możemy wierzyć jej wypowiedziom na temat FitBerry? Prawdopodobnie nie. Prawdopodobnie będziemy musieli odesłać te stwierdzenia głęboko do bajkowego lasu, z którego pochodzą.

W naszych własnych badań, nie mogliśmy znaleźć żadnych pozytywnych wypowiedzi na temat kapsułek diety. Producent przytacza jednak na swojej stronie internetowej wypowiedzi użytkowników, którzy twierdzą, że z powodzeniem stracili na wadze dzięki kapsułkom FitBerry.

Jest “Thomas”, na przykład, który wcześniej znalazł to tak trudne do utraty wagi. Teraz to się sprawdziło. Ale nie tylko to, teraz ma więcej energii podczas treningów i jest w stanie kształtować swoje mięśnie.

Jednak jego zdjęcie również pochodzi z bazy danych. I inne referencje FitBerry na stronie producenta również nie wydają się odpowiadać prawdzie. Tak jak Martina: widzimy zdjęcie pełnej figury młodej kobiety w dwukolorowym bikini. Obok zdjęcie szczupłej kobiety w dwukolorowym bikini. Udało nam się również znaleźć to zdjęcie w bazie danych obrazów.

Istnieje uzasadnione podejrzenie, że zawartość prawdy w wypowiedziach nie jest zbyt wysoka, skoro zdjęcia są tak dokładnie oszukane. To pakiety sprzedaży można znaleźć w wielu produktów utrata masy ciała, w tym Piperine Forte.

Dla kogo przeznaczony jest FitBery?

Z FitBerry producent kieruje swoją ofertę do osób z nadwagą, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów w sposób łatwy, bez wysiłku i nieskomplikowany, bez konieczności wykonywania jakichkolwiek czynności. To brzmi bardzo kusząco. Ale niestety utrata wagi nie jest tak łatwa, jak producent chciałby nam wmówić. Nawet nie z tymi kapsułkami.

Stosowanie FitBerry

Jeśli nadal chcesz używać tego produktu, możesz popełnić wiele błędów podczas jego przyjmowania. Na stronach sprzedażowych producenta nie ma informacji o prawidłowym przyjmowaniu i dawkowaniu FitBerry. Przypuszczalnie należy przyjmować dwie kapsułki dziennie z posiłkami.

Jest to jednak tylko przypuszczenie, dlatego nie wiemy, przy jakich posiłkach należy przyjmować FitBerry. Nasi testerzy zażywali kapsułki rano i wieczorem.

Efekty FitBerry

Producent dzieli efekt działania FitBerry na dwie fazy. W początkowej fazie organizm jest uwalniany od toksyn, które uniemożliwiają spalanie tłuszczu. Dopiero po uwolnieniu organizmu od wszystkich toksyn rozpoczyna się spalanie tłuszczu, które według producenta nigdy się nie kończy.

Jednak nasze własne badania nad efektem FitBerry wykazały, że początkowa faza detoksykacji trwa tak długo, że nawet po czterech tygodniach nie zniknął ani jeden gram tłuszczu.

Czy skuteczność FitBerry jest potwierdzona przez oficjalne testy i badania?

Podczas naszych badań nie udało nam się znaleźć żadnych dowodów na to, że kapsułki zostały poddane jakimkolwiek testom lub że zostały przetestowane pod kątem bezpieczeństwa i nieszkodliwości. Na stronie producenta FitBerry również nie ma żadnych oświadczeń na ten temat.

Niezależny portal konsumencki to adres, pod którym można oddzielić dobre produkty od złych na rynku. Szczególnie na rynkach, na których toczy się ostra rywalizacja, takie testy mają efekt oczyszczający, ponieważ przegrani mają trudności z utrzymaniem się na rynku. W trakcie naszych badań nie udało nam się jednak znaleźć żadnych dowodów na to, że FitBerry był kiedykolwiek testowany przez Stiftung Warentest.

Skład FitBerry

Jak już wspomniano, producent tego produktu koncentruje się na dostarczaniu organizmowi wszystkiego oprócz energii. W ten sposób próbuje zmniejszyć głód i obniżyć spożycie kalorii dość niezauważalnie. Aby to osiągnąć, FitBerry musiałoby zawierać składniki takie jak witaminy, minerały i pierwiastki śladowe. Ale nie przeczytasz nic o tym na liście składników, zamiast tego:

  • Ekstrakt z owoców Garcinia cambogia: Owoce zawierają aktywny składnik kwas hydroksycytrynowy (HCA). Aktywny składnik nie jest niezbędny dla naszego metabolizmu, ale ma zapobiegać tworzeniu się nowego tłuszczu. W eksperymentach na szczurach wykazano, że może on rzeczywiście zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej. W FitBerry natomiast składnik ten nie ma żadnego działania.
  • Ekstrakt z owoców szczeci chińskiej: szczeć chińska jest starożytną chińską rośliną leczniczą. Jej owoce są rzeczywiście bogate w witaminy, minerały i pierwiastki śladowe, dlatego mówi się, że pomaga w walce z różnymi dolegliwościami i chorobami. Nie wspomina się jednak o otyłości.
  • Ekstrakt z ziaren zielonej kawy: Zielona kawa, która jest częścią składników FitBerry, charakteryzuje się wysoką zawartością kwasu chlorogenowego. Badanie z 2011 roku chciało udowodnić, że kwas chlorogenowy może prowadzić do ogromnej utraty tkanki tłuszczowej. Badanie zostało jednak wycofane w 2014 roku z powodu manipulacji danymi i rażących błędów.

Skutki uboczne FitBerry

FitBerry skutki uboczne ryzyko nietolerancji Oczywiście, zgodnie z oświadczeniem producenta, nie należy spodziewać się skutków ubocznych stosowania FitBerry. Udokumentowano jednak niepożądane skutki uboczne dla poszczególnych składników. Kwas chlorogenowy może podnosić poziom homocysteiny we krwi, co ma negatywny wpływ na zdrowie naczyń krwionośnych i sprzyja powstawaniu kolejnych chorób, czyli typowych “chorób cywilizacyjnych”.

Użytkownicy często zgłaszają również skutki uboczne FitBerry w postaci problemów żołądkowo-jelitowych i bólów głowy. Problemy ze snem są również wymienione w pojedynczych przypadkach; są one najprawdopodobniej spowodowane przez zieloną kawę.
Gdzie można kupić FitBerry? Apteka, Amazon, eBay

Jeśli chcesz kupić FitBerry, możesz to zrobić tylko na stronach zamówień producenta. Produkt nie jest dostępny w aptekach i drogeriach takich jak dm czy Rossmann. Ani w żadnych sklepach internetowych, takich jak Amazon czy eBay.

Cena FitBerry

Jeśli chodzi o cenę FitBerry, rabat jest szczególnie imponujący. W oryginale, kapsułki kosztują 150,00 €. Sprzedawcy dają 50% zniżki i oferują kapsułki za “jedyne” 75,00 €. Na innej stronie sprzedażowej dostajesz produkt z rabatem 55%. Odpowiada to zniżce w wysokości 83,00 €.

Ale w zamian trzeba dołączyć do klubu rabatowego, gdzie trzeba zamówić produkt ponownie i ponownie, aż do głodu, bo przecież jesteś stale spalanie ogromnych ilości tkanki tłuszczowej z kapsułek.

Dobrą rzeczą jest to, że dostajesz tylko 30 kapsułek za pieniądze, które prawdopodobnie będą trwać tylko 15 dni. Powtórne zamówienia są więc już zaprogramowane, a przynależność do klubu jest w jakiś sposób uzasadniona. W oryginalnej cenie FitBerry, jedna kapsułka kosztuje 5,00 €, a dzienna dawka 10,00 €. To bardzo dumna cena, nawet jeśli skorzystasz z rabatu.

Najczęściej zadawane pytania

Niektóre produkty przekonują potencjalnych klientów, nic nie pozostaje niejasne i mało kto ma jakiekolwiek pytania. Często jednak otrzymujemy pytania dotyczące FitBerry, na które oczywiście chętnie odpowiadamy. Zebraliśmy dla Ciebie najczęstsze z nich.

Czy FitBerry jest odpowiedni dla każdego?

Kapsułki diety mają być odpowiednie dla każdego, kto chce zmniejszyć swoją masę ciała. Producent nie wprowadza żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o grupę docelową. Jednak często odradza się przyjmowanie podobnych produktów w czasie ciąży lub w przypadku nietolerancji.

Dlaczego nie mogę kupić FitBerry w aptece?

Osoby dokonujące zakupów w aptekach oczekują bezpiecznych i skutecznych produktów, i to nie tylko leków na receptę. Jest to jeden z powodów, dla których nadawany jest PZN (Centralny Numer Farmaceutyczny), bez którego produkt nie może być sprzedawany w aptekach. Kapsułki nie posiadają jednak PZN.

Jako klient masz możliwość zakupu kapsułek z 55% rabatem. Ci, którzy się na to zdecydują, muszą przystąpić do “klubu rabatowego”, który zobowiązuje ich do ciągłego płacenia.

Recenzja FitBerry

FitBerry to suplement diety, który ma powodować, że organizm spala więcej tłuszczu, przyczyniając się tym samym do redukcji masy ciała. Jednak nasz własny test i opinie klientów w Internecie wykazały, że jest to całkowicie nieskuteczny produkt.

Składniki są wątpliwe i mogą powodować poważne skutki uboczne. Producent i produkcja pozostają niejasne. Nie uważamy FitBerry za godny polecenia i odradzamy jego zakup.